Blog

Nowy rok, nowe wyzwania!

30 dniowe wyzwanie

Kto jest chętny, by podjąć pracę nad sobą?

Nowy rok, nowe wyzwania, nowe cele, plany. Chcemy wreszcie coś zrobić ze swoim życiem. I bardzo dobrze! Podejmując postanowienia, ustalając cele i dążąc do ich realizacji budujemy siłę charakteru, dzięki której udaje nam się osiągać inne, dobre rzeczy w życiu. Zanim opracujemy plan realizacji naszych postanowień warto się zastanowić, co możemy zrobić, kiedy pojawi się jakiś problem w ich realizacji?

Problemy z jakimi spotykamy się na co dzień podlegają naszej bezpośredniej kontroli (nasze zachowanie), podlegają kontroli pośredniej (są związane z zachowaniem innych) oraz nie poddające się naszej kontroli (nie możemy nic z nimi zrobić np. pogoda jest jaka jest).

Problemy poza kontrolą wymagają zmiany naszego stosunku do nich. Uśmiech, pogodzenie się z nimi, nauka jak z nimi żyć nawet jeżeli nam się to nie podoba. Wzięcie odpowiedzialności za swoją reakcję na te problemy jest sukcesem. Jesteśmy szczęśliwsi akceptując to, na co nie mamy wpływu. Koncentrujemy wtedy nasze wysiłki tam, gdzie możemy coś zrobić. Problemy podlegające kontroli pośredniej można rozwiązać przez zmianę sposobu oddziaływania na nie, np. zamiast kogoś do czegoś przekonywać i spotykać się z odmową – prosta zmiana – dawanie przykładu swoim postepowaniem. Problemy podlegające kontroli bezpośredniej są związane z naszymi nawykami. I tutaj warto się zastanowić nad tym, na co mam wpływ? Jaki nawyk chcę zmienić, by sprostać nowym wyzwaniom, które przede mną stoją, które sobie postawiłem wraz z Nowym Rokiem?

Zastanów się, jak reagujesz na dany problem? Świadomość Twojej reakcji jest kwestią bardzo ważną, inspiruje do działania. Wyobraź sobie, że gotujesz potrawę według podanego przepisu. Zmiana jednego składnika zmienia smak całej potrawy. Zmiana jednej części wzoru chemicznego, zmienia całą reakcję. Podobnie z Twoim zachowaniem. Zmiana zachowania, Twojej reakcji może zmienić cały problem w rozwiązanie. I o to przecież chodzi, żeby być rozwiązaniem a nie problemem dla siebie i innych.

Na czym zatem polega moje 30 dniowe wyzwanie, do którego chcę Ciebie zachęcić?

30 dniowe wyzwanie

Pozwodzenia

Anna Styrna

Zapraszam na samorozwojowe sesje online. Można się ze mną skontaktować mailowo oraz poprzez media społecznościowe.

anka.styrna@gmail.com

FB AS ANNA STYRNA

Instagram AS ANNA STYRNA

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *