Co to jest coaching?

Jak wygląda sesja coachingowa, ile trwa i ile kosztuje?

W coachingu preferuję podejście zorientowane na rozwiązaniach. Ty Kliencie masz wszystko, co potrzeba, żeby dojść tam, gdzie chcesz, ja Tobie towarzyszę i wspieram Ciebie. 

Coaching skoncentrowany na rozwiązaniach to metoda, która pomoże Tobie, Kliencie w dokonywaniu zmian poprzez wgląd w siebie i zbudowanie planu działania (odnalezienie rozwiązań, które go przybliżą Ciebie do celu).

Podczas naszych wspólnych sesji:

  • Skoncentrujemy się na określeniu Twoich mocnych stron. Poprzez zadawanie odpowiednich pytań odkryjesz swoje zasoby, na których opierasz działanie prowadzące go do celu.
  • Znasz większość odpowiedzi i to są Twoje zasoby, które jako coach pomogę Tobie wydobyć. Ty Kliencie poprzez znajdowanie w sobie odpowiedzi na zadawane pytania odkryjesz siebie, działając w zgodzie ze sobą, nic Tobie nie będzie narzucone z zewnątrz.
  • Podczas sesji odkryjesz z moją pomocą potencjał rozwoju i odkrywania samego siebie. Wykorzystasz ten potencjał, gdyż to jest Twój zasób, Twój sposób działania a ja –  coach stworzę przestrzeń dla Ciebie, byś mógł odkryć siebie.
  • Skoncentrujesz się na jasnych, osiągalnych celach oraz na teraźniejszości i przyszłości, dzięki temu nakreślisz plan działania, co ułatwi Tobie jego realizację.
  •  Ty kliencie tworzysz rozwiązania, budujesz plan i wizję i na Tobie spoczywa odpowiedzialność za realizację celów, które sam sobie stawiasz, ja Ciebie wspieram i towarzyszę.

Coach tworzy dla klienta potrzebną przestrzeń, bez oceniania, dostosowuje ton głosu, swoje zachowanie do klienta, słucha aktywnie.

Jak wygląda sesja coachingowa?

Sesja coachingowa trwa 50 minut.

  1. Klient przychodzi na sesję coachingową z celem/tematem, którym chce się zająć. (np. chce schudnąć, chce rzucić palenie, zmienić jakieś nawyki, osiągnąć dany cel, zmierzyć się ze swoimi lękami, pokonać trudności, które stoją na drodze do realizacji celu, zmienić zawód, odważyć się na coś… tematów jest bardzo wiele).
  2. Razem z coachem ustalają kontrakt na daną sesję coachingową – co ma być jej rezultatem?
  3. Następie coach poprzez zadawanie pytań oraz ćwiczenia coachingowe poszerza świadomość klienta w danym temacie.
  4. Coach razem z klientem buduje plan działania i sposób jego realizacji przez klienta.
  5. Na koniec następuje podsumowanie sesji. Ustalenie dalszych kroków. Podziękowanie.

Bezpłatne spotkanie informacyjne – 20 minut

Jedna sesja coachingowa – 200 zł (50 minut)

Pakiet 5 sesji coachingowych 800 zł. (Wybierając tą opcję otrzymujesz jedną sesję gratis).

Umów się na sesję coachingową